środa, 5 czerwca 2013

Odrobina Karaibów czyli rajskie plaże w Europie

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli marzy wam się urlop pod palmami wprost z karaibskiego snu, nie musicie jechać aż tak daleko. W Europie znajdują się plaże, które śmiało mogą konkurować z bajecznymi kąpieliskami basenu Morza Karaibskiego.

Myrtos, Grecja

Plażą, która śmiało może konkurować z rozkoszami Karaibów jest z pewnością Myrtos, położona na północnym wybrzeżu greckiej wyspy Kefalonia. Jest ona pod ochroną, więc w najbliższej okolicy nie ma hoteli czy restauracji. Otaczają ją wysokie skalne ściany, a dotrzeć można tu zbudowaną w 2006 roku drogą, zakończoną mrożącymi krew w żyłach serpentynami. To wyjątkowo piękne miejsce od lat znajduje się na szczytach rankingów najpiękniejszych plaż nie tylko w Grecji, ale także w Europie i na świecie.


Caló des Moro, Hiszpania
Caló des Moro, Hiszpania

Na Majorce znajdziemy plaże oblegane przez spragnionych rozrywki turystów, jak i odludne zakątki, które swoją urodą często przewyższają te najczęściej uczęszczane. Jedną z nich jest Caló des Moro położona 6 km od miasta Santanyi. Krystalicznie czysta woda i biały, miękki piasek przyciągają tu w szczycie sezonu tysiące turystów. Poza sezonem to ciche, romantyczne miejsce jeszcze bardziej przypomina bezludne karaibskie wyspy. 


Zlatni Rat, Chorwacja

Jedno z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji znajdziemy na wyspie Brač. W miejscowości Bol znajduje się najczęściej fotografowana plaża w kraju - Zlatni Rat. Malowniczy, żwirowy cypel ma 158 metrów długości i nieustannie zmienia swój kształt na skutek działania wiatru i fal morskich. Jest to nie tylko jedna z najpiękniejszych plaż naszej planety. Często podaje się, że jest to także jedyna na świecie plaża położona prostopadle do wybrzeża. Panują tu doskonałe warunki zarówno do kąpieli słonecznych, jak i do uprawiania windsurfingu. To miejsce z pewnością bije na głowę większość karaibskich rajów. Cala Mariolu, Włochy

Cala Mariolu, Włochy

Cala Mariolu- jedno z najbardziej zjawiskowych miejsc w Europie. Zakątek znajdujący się nad Zatoką Orosei należy do najpiękniejszych plaż świata - Cala Mariolu pokrywają małe różowe kamyczki, a oblewająca ją woda ma wprost oszałamiająco niebieski kolor. Morze jest tu płytkie, zatem to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. 


Porto Katsiki, Grecja

Porto Katsiki, Grecja

Do największych atrakcji Lefkady należy zlokalizowana na zachodnim wybrzeżu plaża Porto Katsiki. Jej nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza Port Kóz, ponieważ kiedyś była niedostępna dla człowieka - mogły się tu dostać tylko zwierzęta. 

Cala Luna, Włochy
Cala Luna, Włochy

Na Sardynii znajduje się jeszcze jedna plaża jak ze snu. To rozciągająca się na długości 350 metrów Cala Luna położona niedaleko miejscowości turystycznej Cala Gonone. Zatoczka usytuowana wśród porośniętych roślinnością klifów przyciąga wielu turystów, a lazurowa woda i drobny piasek zachęcają do kąpieli i leniwego wypoczynku. Miejsce to robi wrażenie dosłownie na każdym, a dodatkową atrakcją tej włoskiej perełki są jaskinie - najbardziej oblegana jest grota Bue Marino, do której można dotrzeć wyłącznie łodzią. 

Porthcurno, Wielka Brytania
Porthcurno, Wielka Brytania

Najprawdziwsze tropikalne krajobrazy znajdziemy w... Wielkiej Brytanii. Porthcurno Kornwalii to miejsce, które w żaden sposób nie kojarzy się z pochmurnymi Wyspami Brytyjskimi. To prawdziwy raj - otoczona klifami zatoczka jest dobrze osłonięta od wiatru, jest tu wyjątkowo ciepło, a oblewające ją turkusowe fale przyciągają spragnionych wrażeń surferów. 

źródło:http://turystyka.wp.pl/gid,15682577,img,15683048,page,4,title,Europejskie-plaze-jak-Karaiby,galeria.html


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz