czwartek, 6 czerwca 2013

10 Najpopularniejszych Atrakcji Turystycznych Francji


1. Katedra Notre Dame, Paryż 
Katedra Notre Dame, Paryż - 13,650,000 odwiedzających rocznie. Katedra Notre Dame to arcydzieło gotyku zachwycające zdobieniami rzeźbionymi w kamieniu. Surowe wnętrze katedry wypełniają barwami piękne witraże, a dwupoziomowa kaplica jest świadectwem kunsztu średniowiecznych mistrzów.
13,650,000 odwiedzających rocznie. Katedra Notre Dame to arcydzieło gotyku zachwycające zdobieniami rzeźbionymi w kamieniu. Surowe wnętrze katedry wypełniają barwami piękne witraże, a dwupoziomowa kaplica jest świadectwem kunsztu średniowiecznych mistrzów.

2. Disneyland Park, Marne-la-Vallée, Francja 
Disneyland Park, Marne-la-Vallée, Francja - 10,500,000 odwiedzających rocznie. Co roku miliony ludzi zjeżdżają pod Paryż, aby zwiedzić pięć wspaniałych krain żywcem wykrojonych z baśni i filmów wytwórni Disneya. Ten świat wciąga nawet dorosłych.
10,500,000 odwiedzających rocznie. Co roku miliony ludzi zjeżdżają pod Paryż, aby zwiedzić pięć wspaniałych krain żywcem wykrojonych z baśni i filmów wytwórni Disneya. Ten świat wciąga nawet dorosłych.

3. Bazylika Sacré Coeur, Paryż 
Bazylika Sacré Coeur, Paryż - 10,500,000 odwiedzających rocznie. Położona na malowniczym wzgórzu Montmartre, Bazylika Sacré-Coeur z zewnątrz błyszczy bielą granitu i przytłacza wielkim rozmiarem. Na dzwonnicy o wysokości 84 m znajduje się jeden z największych dzwonów na świecie - ważący 19 ton. Wnętrze kościoła jest bardzo bogate w dekoracje malarskie i mozaikowe.
10,500,000 odwiedzających rocznie. Położona na malowniczym wzgórzu Montmartre, Bazylika Sacré-Coeur z zewnątrz błyszczy bielą granitu i przytłacza wielkim rozmiarem. Na dzwonnicy o wysokości 84 m znajduje się jeden z największych dzwonów na świecie - ważący 19 ton. Wnętrze kościoła jest bardzo bogate w dekoracje malarskie i mozaikowe.

4. Luwr, Paryż 
8,500,000 odwiedzających rocznie. Jedno z najbogatszych muzeów świata. Prezentuje dzieła sztuki od starożytności do mniej więcej połowy XIX w. W siedmiu działach udostępniono publiczności ok. 10 proc. zbiorów z przeszło 300 tys. muzealiów. Nie jest możliwe zapoznanie się z całą ekspozycją podczas jednej, nawet długiej wizyty.

5. Wieża Eiffla, Paryż 
6,700,000 odwiedzających rocznie. Usytuowana na lewym brzegu Sekwany wieża jest widoczna z każdego punktu miasta. Na jej szczyt prowadzi 1665 stopni, ale można na szczęście skorzystać z windy. Z góry roztacza się piękny widok na całe miasto.

6. Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, Lourdes, Francja
Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, Lourdes, Francja - 6 000,000 odwiedzających rocznie. Francuskie Lourdes, położone nad rzeką Gave de Pau u podnóża Pirenejów, w południowo-zachodniej części Francji słynie z turystyki pielgrzymkowej. W miejscu objawienia Matki Boskiej powstała tu bazylika utrzymana w stylu neogotyckim.
 6 000,000 odwiedzających rocznie. Francuskie Lourdes, położone nad rzeką Gave de Pau u podnóża Pirenejów, w południowo-zachodniej części Francji słynie z turystyki pielgrzymkowej. W miejscu objawienia Matki Boskiej powstała tu bazylika utrzymana w stylu neogotyckim.

7.Pałac w Wersalu, Wersal, Francja 
5,900,000 odwiedzających rocznie. pałac Ludwika XIV - barokowe cudo, któremu nie dorównuje żaden inny pałac w Europie. Z zewnątrz bryła budynku nie wywiera nadzwyczajnego wrażenia, wewnątrz wręcz onieśmiela bogactwem zdobień. Wersal to także jeden z najpiękniejszych ogrodów świata.

8. Centre Pompidou, Paryż 
Centre Pompidou, Paryż - 3,130,000  odwiedzających rocznie. Centrum Georges'a Pompidou to ośrodek kulturalny, którego integralną częścią są muzeum sztuki współczesnej oraz biblioteka. Budynek wyróżnia się na tle innych oryginalną konstrukcją.
3,130,000 odwiedzających rocznie. Centrum Georges'a Pompidou to ośrodek kulturalny, którego integralną częścią są muzeum sztuki współczesnej oraz biblioteka. Budynek wyróżnia się na tle innych oryginalną konstrukcją.

9. Mont Saint Michele, Normandia, Francja
3,000,000 odwiedzających rocznie. Niezwykłe opactwo i miasteczko w Normandii leżące na skalistej wyspie połączonej ze stałym lądem tylko wąską groblą. Już z wielu kilometrów widać wyniosłe wzgórze, zwieńczone romańsko-gotyckim klasztorem z iglicą sięgającą 150 m n.p.m.

10. Musée d'Orsay, Paryż
Musée d'Orsay, Paryż - 2,985,510 odwiedzających rocznie.  Przed budynkiem dawnego dworca kolejowego stoi nieustanna kolejka. Nigdzie indziej na świecie nie zobaczymy w jednym miejscu tylu wspaniałych płócien impresjonistów. Ekspozycja w trzypoziomowym D'Orsay obejmuje dzieła m.in. Moneta, van Gogha, Renoira. Ponadto m.in. kolekcje rzeźb i fotografii.
2,985,510 odwiedzających rocznie. Przed budynkiem dawnego dworca kolejowego stoi nieustanna kolejka. Nigdzie indziej na świecie nie zobaczymy w jednym miejscu tylu wspaniałych płócien impresjonistów. Ekspozycja w trzypoziomowym D'Orsay obejmuje dzieła m.in. Moneta, van Gogha, Renoira. Ponadto m.in. kolekcje rzeźb i fotografii.
źródło:http://podroze.gazeta.pl/podroze/51,114158,8391798.html?i=3http://podroze.gazeta.pl/podroze/5,114158,12218910,Top_25__Najpopularniejsze_atrakcje_turystyczne_w_Europie.html?i=14

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz