piątek, 23 sierpnia 2013

Najpiękniejsze Hotele z Lodu

Icehotel, Laponia, Szwecja
To najstarszy na świecie obiekt tego typu, który po raz pierwszy wybudowano prawie 20 lat temu. Jest też największym tego typu obiektem na świecie, postawionym z 30 tys. ton mikstury ze śniegu i lodu. Znajduje się on w małej wiosce Jukkasjärvi, zamieszkałej przez 900 osób i tysiąc psów. Każdego roku jest odwiedzany przez ponad 50 tys. turystów, którzy korzystają z 60 pokoi. Dodatkową atrakcją są nocne wycieczki psimi zaprzęgami, podczas których można podziwiać zorzę polarną. Cena za dobę, obejmująca śniadanie, termiczne ubranie i korzystanie z sauny, to minimum 375 dolarów. Za 48 dolarów można zwiedzić hotel bez noclegu. 

Hôtel de Glace, Quebec, Kanada
Hôtel de Glace, w dokładnym tłumaczeniu „hotel z lodu”, to jedyny tego typu obiekt w Ameryce Północnej. Zbudowany jest z 15 tys. ton śniegu i 500 ton lodu. Sufity mają niemalże 6 metrów grubości, a meble są wyrzeźbione z lodowych bloków. Dla gości przygotowano 36 misternie tematycznie urządzonych pokoi. W hotelu w ciągu roku pojawia się około 140 tys. gości. Jedną z głównych atrakcji jest wielki kandelabr, oczywiście wyrzeźbiony w lodzie, który wisi w lobby. Warto także wspomnieć o kawiarni z lodowymi krzesłami, nakrytymi skórami zwierząt, w której można się rozgrzać popijając gorącą czekoladę. Cena za dobę to minimum 199 dolarów.


Sorrisniva Igloo Hotel, Alta, Norwegia
Ten lodowy hotel, budowany każdego roku na wałach rzeki Alta, oferuje prawdziwy smak Norwegii. Położony na dalekiej północy obiekt jest wyposażony w rzeźbione lodowe łóżka, przykrywane skórami reniferów. Do dyspozycji gości jest lodowa kaplica i bar, w którym serwowane są niebieskie drinki w lodowych szklankach. Dla żądnych przygód na dalekiej północy przygotowano wycieczki zaprzęgami ciągniętymi przez psy husky. Cena za dobę to minimum 343 dolary.


Igloo Village, Engelberg, Szwajcaria
Zapierające dech w piersiach widoki szwajcarskich Alp i rozgwieżdżone czarne niebo to tylko niektóre z argumentów przemawiających za Igloo Village. W każdym igloo można zakwaterować do 6 osób. Dla par przygotowano również romantyczny obiekt. Na gości czeka lodowy bar, a także taras, na którym można delektować się tradycyjnym fondue z sera Gruyère. Obiekt znajduje się w popularnym szwajcarskim resorcie Engelberg. Cena za dobę to przynajmniej 90 dolarów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz