czwartek, 22 sierpnia 2013

10 Najczęściej odwiedzanych atrakcji Nowego Yorku

1. Central Park
Central Park jest najbardziej znanym i najczęściej odwiedzanym parkiem na świecie. To doskonałe miejsce na uprawianie sportów, spacerowanie oraz odpoczynek. Latem odbywają się tu plenerowe koncerty w Public Theater, a zimą czynne jest lodowisko. Zoo Central Parku i ponad 20 placów zabaw sprawiają, że to także popularne miejsce dla rodzin z dziećmi. 
2. Time Square
Times Square stał się symbolem Nowego Jorku. Niektóre z najbardziej znanych budynków m.in. New York Times Tower, 1 Times Square, Wieża Times Square i Bank of America Tower.Oczywiście, istnieje również wiele sklepów i restauracji. To doskonałe miejsce na świętowanie Nowego Roku.

3. Metropolitan Museum of Art
MET jest jednym z największych i najbardziej imponujących muzeów na świecie. Znajdują się tu zbiory z całego świata od starożytności do współczesnej sztuki. 

4. Chinatown
Nowojorski Chinatown jest popularny wśród mieszkańców i turystów. Zachęca swoją orientalnością i fascynuje każdego.

5. Statua Wolności
Została podarowana przez Francję w 1886 roku jako wyraz przyjaźni między dwoma krajami. Wstęp do Liberty State Park jest bezpłatny, ale trzeba promem dostać się na wyspę, gdzie znajduje się pomnik.

6. Brooklyn Botanic Gardens
Brooklyn Botanic Gardens jest jednym z najsłynniejszych ogrodów botanicznych na świecie. Najważniejsze atrakcje to 200 azjatyckich drzew wiśni (które kwitną wczesną wiosną), Japoński Ogród, Ogród Różany, Ogród Ziołowy, i Ogród dla dzieci. 

7. Museum of Modern Art
MoMA jest uważany przez wielu za najważniejsze muzeum sztuki nowoczesnej na świecie. Każdy, kto interesuje się sztuką współczesną i nowoczesną powinien mieć czas, aby odwiedzić muzeum.

8. Empire State Building
Jedno z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Nowym Yorku, został odwiedzony przez ponad 110 milionów ludzi od jego zakończenia. Najlepszy taras widokowy znajduje się na 86. piętrze, gdzie można zobaczyć zapierające dech w piersiach 360-stopniowy widok na miasto. Jest też znacznie mniejszy taras widokowy na 102. piętrze.

9. Bronx ZOO
Bronx Zoo jest to światowej sławy zoo. Popularne atrakcje to Dzika Azja, wystawa roślin tropikalnych lasów deszczowych i zwierząt, Konga Las Gorilla. Bronx Zoo jest siedzibą Wildlife Conservation Society.

10. Staten Island Ferry
Znany jako "najlepsza oferta w Nowym Yorku", Staten Island Ferry jest bezpłatny. Płynie 25 minut między Manhattan i Staten Island. Oferuje wspaniałe widoki na dolny Manhattan i Statuę Wolności . 

źródło: http://www.jazzhostels.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz