wtorek, 26 lutego 2013

10 ciekawostek o kostiumie kąpielowym


#1. Taka parada to się rozumieNajwiększa parada bikini miała miejsce w 2009 roku w Johannesburgu. Wzięło w niej udział 287 dziewczyn ubranych jedynie w kostium kąpielowy. Imprezę zorganizowano by zwrócić uwagę społeczeństwa na problem raka piersi.

#2. Niezbyt tani


Najdroższy kostium kąpielowy na świecie kosztuje 30 mln. Dolarów. Został on zaprojektowany przez Susan Rosen dla firmy Steinmetz Diamonds. Kostium zdobią ponad 150-karatowe brylanty oprawione w platynę.

#3. Nawet tam zajrzeli


Brak skromności nie był zbyt ceniony na początku XX wieku. W 1919 roku przekonała się o tym pewna kobieta z Coney Island, którą aresztowano za noszenie kostiumu kąpielowego... pod normalnym ubraniem. Zdjęcie powyżej ilustruje podobną sytuację z Chicago.

#4. W trosce o moralność


Początkowo bikini było zabronione w Belgii, Włoszech, Hiszpanii i Australii, czyli krajach, w których dominującym wyznaniem jest katolicyzm. 

#5. Do paki za stringi


Nawet w naszych, wydawałoby się bezwstydnych, czasach można zostać ukaranym za zbyt wyzywający strój. W Melbourne, stan Floryda zakładanie stringów zagrożone jest karą w wysokości 500 dolarów lub 60 dniami pozbawienia wolności. 

#6. Początki w paski


Pierwsza lalka Barbie, która pojawiła się w sklepach w 1959 r. miała na sobie kostium kąpielowy w czarno-białe paski.

#7. Śpiewany marketing


Dużą zasługę w popularyzacji bikini miała piosenka „Itsy Bitsy Teenie Weenie” z 1960 r. Utwór opowiada historię nieśmiałej dziewczyny ubranej w żółte bikini w groszki. 

http://www.youtube.com/watch?v=Nj1zRxqufis


#8. Powrót do korzeni


W 1962 roku na ekrany kin wszedł pierwszy film z serii obrazów o agencie Jamesie Bondzie - Dr No. Występująca w nim szwajcarska aktorka Ursula Andress miała na sobie samodzielnie zrobiony kostium, do którego nawiązuje ten, tak ładnie prezentowany przez Halle Berry w "Śmierć nadejdzie jutro".

#9. Na pierwszy ogień


Tyra Banks była pierwszą czarną Amerykanką, która pojawiła się na okładce magazynu „Sports Illustrated”. Numer wydano w 1997 r. Drugą była Beyoncé, zdobiąca okładkę numeru z 2007 roku. Do obejrzenia tutaj

#10. Podsumowanie


„W trudnych powojennych czasach ludzkość potrzebowała czegoś, co przywróci światu pokój i szczęście. Tym czymś było bikini. Doskonałość jego formy i funkcjonalność sprawiły, że ludzie zjednoczyli się w jednej myśli: "wow!" To prawdopodobnie najlepszy wynalazek wywołujący radość, jaki wymyślono w XX wieku”. - Dominic Smith, wydawca magazynu „Nuts”. No cóż... trudno się z nim nie zgodzić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz