niedziela, 5 stycznia 2014

10 Kierunków na zimowe wakcje

Wakacje zimą - gdzie wyjechać w styczniu, lutym lub na początku marca, żeby było ciepło i tanio? 

1. Madera (Portugalia)
Madera jest dobra na każą porę roku, leży bliżej wybrzeży Afryki niż Europy, więc jest tu ciepło przez cały rok. Portugalska wyspa jest nawet nazywana wyspą wiecznej wiosny - temperatura nie spada raczej poniżej 20 stopni Celsjusza.
Wyspa jest zielonym podzwrotnikowym rajem,  słynie z pięknych krajobrazów oraz kwiatów sprowadzonych tu z całego świata. 2/3 powierzchni Madery to rezerwat przyrody. Opinię szczególnie urodziwego ma ogród botaniczny w stolicy Madery, Funchal, świetny na romantyczne spacery w gąszczu drzew i krzewów, nad strumykami i w pobliżu wodospadów.

2.  Goa (Indie)
Kolorowe i fascynujące Indie są pełne kontrastów i powierzchniowo olbrzymie. Dwu- czy trzytygodniowy urlop to zdecydowanie za mało, żeby poznać całe Indie, dlatego w czasie średniego urlopu lepiej skoncentrować się na jednym regionie. Zima to dobra pora na odwiedzenie całych Indii z wyłączeniem terenów górskich, gdzie leży śnieg i jest zimno. Jeśli chcemy odpocząć i wygrzać się na słońcu, jedźmy na Goa. Na Goa ściągają miliony plażowiczów i backpackerów z całego świata - spragnionych słońca, szmaragdowej wody, piaszczystych plaż, luzu i swobody. 

3. Kambodża
Kambodża to jeden z tańszych krajów na egzotyczne wakacje. Do tego zima to najlepszy czas na podróże po rejonie Azji Południowo-Wschodniej. Jedynym mankamentem podróży do Kambodży jest wysoka cena biletu lotniczego, ale jeśli już go kupimy, pozostałe wydatki zaskoczą nas na korzyść.4. Cypr
Ciepły i spokojny zimą Cypr zainteresuje miłośników starożytnych zabytków, a promocyjne ceny wycieczek na Cypr po sezonie przyciągną tych, którym zależy na oszczędnościach. Na plażowanie i kąpiele na Cyprze zimą jest za chłodno, ale na zwiedzanie i ucieczkę od zimna lub pluchy pora jest teraz świetna.
5. Tajlandia
Turkusowe morze, rajskie plaże, idylliczne widoki i słoneczna pogoda. Czy może istnieć coś piękniejszego? W czasie, gdy u nas jest zima, w Tajlandii, szczególnie na południu kraju, panuje akurat najlepsza pogoda na wakacje - jest słonecznie i ciepło, ale nie skrajnie gorąco.
Jeśli w Tajlandii chcemy naprawdę się zrelaksować, wybierzmy się na wyspy. Tajskie wyspy Phuket  i Ko Pha-Ngan będą idealne dla imprezowiczów, Koh Chang zadowoli zarówno miłośników luksusu, jak i hipisów, Koh Samui i Koh Jam ucieszą osoby szukające relaksu, zaś Similany to raj dla nurków.
 

6. Maroko
Tłum ludzi, wszechobecny kurz i upały - tak jest w Maroku latem. Zimą w Maroku jest trochę za chłodno na kąpiele w oceanie, za to zwiedza się naprawdę komfortowo, zwłaszcza wybrzeże.
Arabska architektura, orientalne targi, zapachy przypraw, tysiące kolorów - Maroko to najbliższy dla Polaków egzotyczny kierunek. Do tego podróż tam nie jest droga. Maroko oferuje różne możliwości spędzania czasu podczas wakacji. Jeśli chcemy leniuchować i imprezować, możemy jechać z biurem podróży do Agadiru. W ofercie last minute można znaleźć wycieczki 7-dniowe w cenie poniżej 2000 zł. Jeśli po Maroku chcemy podróżować na własną rękę, możemy łowić promocje w tanich liniach lotniczych.
7. Teneryfa (Hiszpania)
Zimą można spędzić urlop na Wyspach Kanaryjskich za połowę ceny obowiązującej latem, czemu więc nie wyjechać na Teneryfę w lutym zamiast w lipcu? Teneryfa jest najbardziej różnorodna spośród wszystkich Wysp Kanaryjskich, z tego też powodu nazywana jest kontynentem w miniaturze.
8. Izrael
Zima to czas dobrych cen w Izraelu. Państwo to do najtańszych się nie zalicza, ale gdy nie ma ważnych świąt religijnych ani wakacji, możemy liczyć na niższe ceny. Zimą w Izraelu jest ciepło, ale nie gorąco, pogoda jest więc dobra do intensywnego zwiedzania. Nad leżącym w depresji Morzem Martwym jest cieplej i można się kąpać, podobnie jak w Morzu Czerwonym w Ejlacie, choć tu woda jest zdecydowanie chłodniejsza.

9. Hierro (Hiszpania)
Hierro, najmniejsza spośród Wysp Kanaryjskich, nie jest tak popularna wśród turystów jak jej sąsiadki, mimo że nie odbiega od nich urodą. Hierro to przede wszystkim dzika przyroda i piękne widoki - warto dla nich pokonać skomplikowaną drogę na odległą wyspę. Wyspa jest zielona i górzysta, świetna do wędrówek. Ze względu na walory przyrodnicze Hierro trafiła na listę dziedzictwa UNESCO.

10.Tunezja
Wakacje zimą - Tunezja wycieczka na pustynię / fot. Shutterstock
Po zamieszkach na Bliskim Wschodzie zmalało zainteresowanie turystów Tunezją. Dzięki temu łatwiej tam teraz o niższe ceny. Przed wyjazdem do Tunezji warto na wszelki wypadek śledzić komunikaty MSZ i wiadomości prasowe, ale nie ma konieczności powstrzymywania się przed podróżą.
Obecnie bardzo łatwo jest znaleźć tanią ofertę wyjazdu do Tunezji z biurem podróży, ale jeśli koniecznie chcemy jechać do Tunezji na własną rękę, warto przejrzeć oferty tanich linii lotniczych z przesiadką w którymś z włoskich miast. Wbrew pozorom Tunezja to świetne miejsce do indywidualnych wojaży, wystarczy tylko oderwać się od turystycznych kurortów, takich jak Sousse. Zimą zdecydowanie lepiej unikać gór, jest tam wtedy mokro i zimno. Po pozostałych rejonach Tunezji można podróżować bez problemu. A jest tu co oglądać: pozostałości panowania Rzymian i Fenicjan, pustynia, zielone lasy i oczywiście morze.
źródło : http://podroze.gazeta.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz