sobota, 4 stycznia 2014

Sylwester 2013 - tak się bawił świat

Noc sylwestrowa to najbardziej zabawowa i najhuczniej obchodzona noc w roku. Przepiękne pokazy fajerwerków w największych miastach przyciągają tłumy ludzi, a szampańska zabawa trwa do białego rana. 

W australijskim Sydney na oczach półtoramilionowego tłumu odpalono siedem ton fajerwerków.

Japonia przywitała Nowy Rok o godzinie 16 naszego czasu. Tysiące ludzi, w tym niektórzy noszący z tej okazji tradycyjne kimona, odmawiali modlitwy, dzwonili dzwonami, a w świątyniach zostawiali drobne monety jako ofiarę w intencji zdrowia, bogactwa i szczęścia.


Japonia wita Nowy Rok


Chińczycy pożegnali rok 2013 o 17.00 polskiego czasu pokazami światła, zorganizowanymi na położonym w pobliżu Pekinu odcinku Wielkiego Muru Chińskiego oraz na nadbrzeżnej promenadzie Bund w Szanghaju. Według tradycyjnego kalendarza chińskiego rozpocznie się Rok Konia. 

Chiny witają Nowy Rok


O godzinie 21 naszego czasu Nowy Rok powitali mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.  Na zdjęciu Dubaj, fajerwerki zostały puszczane z największego budynku na świecie. 
Emiraty Arabskie witają Nowy Rok

Również o godz. 21. polskiego czasu Nowy Rok powitała Moskwa. Wielu mieszkańców stolicy świętowało na Placu Czerwonym, gdzie tradycyjnie odbył się pokaz fajerwerków. 
Rosja wita Nowy Rok


  W Warszawie odbył 15 minutowy pokaz fajerwerków na tle Stadionu Narodowego. 
Huczne zabawy sylwestrowe w Polsce - zdjęcia

Gigantyczny pokaz sztucznych ogni był tuż po północy główną atrakcją sylwestrowej zabawy przed Bramą Brandenburską w Berlinie, w której uczestniczyły setki tysięcy Niemców i zagranicznych gości. 

Niemcy witają Nowy Rok

W nowojorskim Time Square zebrało się ponad milion osób by świętować nadejście Nowego Roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz