sobota, 29 marca 2014

Najnowsze atrakcje turystyczne 2014 roku!

Najwyższe, najszybsze, kosmiczne, ekologiczne - takie właśnie są nowo powstające atrakcje turystyczne. W 2014 roku pojawi się kilka nowych, których nie powinien ominąć żaden będący na czasie turysta. Poznajcie miejsca, które mogą stać się hitami tego roku.

Funtasy Island, Wyspy Riau, Indonezja

Funtasy Island można przetłumaczyć jako zabawowo-bajkowa wyspa. Ten indonezyjski resort, powstający w odległości zaledwie 16 km od Singapuru, ma łączyć w sobie ekologię i luksus. Jego otwarcie planowane jest na druga połowę 2014 r., ale już teraz reklamuje się go jako "największy ekologiczny park rozrywki". Deweloper planuje pozostawić aż 70 proc. obszaru archipelagu w naturalnej formie. Na terenie obiektu, zajmującym 810 akrów tropikalnej puszczy, znajdziemy ścieżki przez ptasi raj, trasy przez mangrowce, park wodny, zagospodarowaną plażę, restauracje, SPA oraz ponad 400 willi i apartamentów. 

Glacier Skywalk, Park Narodowy Jasper, Kanada

Już w maju kanadyjski Park Narodowy Jasper zyska nie lada atrakcję. 280 metrów nad ziemią powstaje Glacier Skywalk, wyjątkowy przeszklony punkt widokowy. Z tego specyficznego podniebnego chodnika w kształcie półksiężyca, który w najdalszym punkcie będzie oddalony od skał o ponad 30 metrów, będzie można podziwiać panoramę Sunwapta Valley i wodospady zasilane wodą z lodowca. Konstrukcja jeszcze przed ukończeniem budowy zdobyła nagrodę dla projektantów.

High Roller, Las Vegas, USA

Las Vegas oddano właśnie do użytku najwyższe koło młyńskie na świecie. High Roller (określenie z kasyn oznaczające osobę wysoko obstawiającą) ma 168 metrów średnicy. Na kole umieszczono 28 przeszklonych kopuł mieszczących 40 osób każda, a całość jest oświetlona 1500 światełkami LED. Pełen obrót ten wielki diabelski młyn wykonuje w 30 minut. Aby się nie "nudzić" podziwiając panoramę Vegas, można zabrać ze sobą na pokład gondoli piwo czy drinka. 

Goliath Roller Coaster, Chicago, USA

Położony w Chicago park rozrywki Six Flag zainwestował w nową atrakcję. Wiosną 2014 r. zostanie otwarta nowa ogromna drewniana kolejka górska o nazwie Goliath. Wagoniki mają się wspinać w najwyższym punkcie konstrukcji na wysokość 55 metrów, po czym zjeżdżać niemalże pionowo w dół (nachylenie 85 st.) z prędkością dochodząca do 115 km/h. Do tego dużo jazdy do góry nogami. Polecamy uzależnionym od adrenaliny.

BioMuseo, Panama

Architekt Frank Gehry zadebiutował w Ameryce Łacińskiej projektem bardzo kolorowego, wielopłaszczyznowego BioMuseo. Muzeum ma pokazać w jaki sposób budowa Kanału Panamskiego zmieniła świat - przenikanie gatunków zwierząt czy zmiany w prądach morskich to tylko niektóre z następstw. Ekspozycje są rozmieszczone na 1200 m kw. w ośmiu galeriach. Jedną z nich jest "Zderzenie światów", gdzie zwiedzający spacerują pomiędzy mastodontami, tygrysami szablozębymi czy gigantycznymi leniwcami. Muzeum powstało w związku z setną rocznicą wybudowania kanału.

Guangzhou Circle, Chiny

Ten wyjątkowy futurystyczny budynek, który został oddany do użytku pod koniec 2013 roku znajduje się w Guangzhou, jednym z najszybciej rozbudowujących się miast na świecie. Konstrukcja o 33 piętrach liczy 138 metrów wysokości i 47 metrów szerokości. Jest chińską odpowiedzią na paryską wieżę Eiffla. Według głównego architekta, Josepha di Pasquale, inspiracją podczas projektowania była kantońska moneta z dziurką, która ma przynosić szczęście. Dodatkowym elementem symboliki biurowca jest jego położenie nad rzeką Perłową, a według chińskiej tradycji "woda przynosi pieniądze". Turyści mogą kontemplować widoki z położonych w środku Guangzhou Circle kawiarenek czy restauracji.

Imperial War Museum, Londyn, Wielka Brytania

Dla uczczenia 100 rocznicy wybuchu I wojny światowej londyńskie Imperial War Museum przechodzi metamorfozę. W połowie lipca 2014 r. zostanie powtórnie otwarte po renowacji kosztującej 66 milionów dolarów. Na nowej ekspozycji znajdziemy m.in. oryginalnych rozmiarów okop, czołg Mark V czy korespondencję między żołnierzami a ich ukochanymi. Natomiast nowe atrium pozwoli jeszcze lepiej wyeksponować takie ikony, jak samoloty Harrier i Spitfire czy rakiety V2.

Flyboarding

Na koniec propozycja dla wszystkich miłośników Ironmana i sportów wodnych. Tegorocznym hitem, który można znaleźć na plażach całego świata jest flyboarding. Jest to deska z butami podłączana do węży zasilanych wodą pod dużym ciśnieniem i połączona z motorówką. Po zapięciu butów i kilku godzinach nauki, można wzlatywać na wysokość nawet 10 metrów lub nurkować w falach niczym delfin. 
źródło : http://turystyka.wp.pl/gid,16497576,img,16497738,page,8,title,Najnowsze-atrakcje-turystyczne-Przeboje-2014-roku,galeria.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz