środa, 3 lipca 2013

Ciekawostki Geograficzne - Zwierzęta

Torba pod dziobem pelikana jest – Torba pod dziobem pelikana jest w stanie pomieścić 11 litrów wody - więcej niż żołądek. Eleanor - nadzwyczaj produktywna – Eleanor - nadzwyczaj produktywna gepardzica - jest matką przynajmniej 10% gepardów południowego Serengeti. Tak wygląda najmniejszy kameleon – Tak wygląda najmniejszy kameleon świata (Brookesia micra ). Maksymalna długość jego ciała to 29 mm. Dopiero na szympansie pozbawionym – Dopiero na szympansie pozbawionym futra widać,
jak mają one rozwinięte mięśnie. Największe jaja wśród zwierząt – Największe jaja wśród zwierząt lądowych znosi emu, ale największe jaja na Ziemi należą do rekina wielorybiego.


W 1953 roku w Meksyku odnaleziono jego jajo,
mające średnicę 35 cm. Słonie komunikują się nie tylko – Słonie komunikują się nie tylko trąbieniem. Za pomocą tupania przesyłają podziemne wibracje do innych osobników, które znajdują się poza zasięgiem głosu. Wywołane w ten sposób sygnały sejsmiczne są przekazywane od paznokci na placach nóg przez kości lub trąbę do uszu. Przez 8 m-cy w roku płetwal błękitny – Przez 8 m-cy w roku płetwal błękitny prawie nic nie robi. Z kolei przez pozostałą część roku, czyli latem, niemal cały czas je. Pochłania wtedy do kilku ton krylu dziennie. Azjatycki komar tygrysi to wyjątkowo – Azjatycki komar tygrysi to wyjątkowo agresywna odmiana komara. Ma olbrzymi apetyt i nie jest wybredny - żywi się krwią ludzi, psów, kotów, ptaków i innych zwierząt. Przenosi ponad 20 chorób zakaźnych, w tym: Gorączkę Zachodniego Nilu, dengę, żółtą febrę i wirusy powodujące zapalenie mózgu. W 2013 roku ryba Psychrolutes – W 2013 roku ryba Psychrolutes marcidus została ogłoszona najbrzydszym zwierzęciem na świecie. Owady nie odczuwają bólu.
Wyjątek – Owady nie odczuwają bólu.
Wyjątek stanowią muszki owocowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz